logo-1

درمان نرمی غضروف کشکک زانو

فهرست مطالب

درمان نرمی غضروف کشکک زانو

عمل جراحی تراز کردن دوباره کشکک زانو برای درمان نرمی کشکک زانو

هدف از انجام عمل جراحی تراز کردن دوباره پاتلار یا کشکک زانو برای درمان نرمی کشکک زانو، قرار دادن کشکک زانو در محل درست خود است. هدف از انجام این عمل جراحی تراز کردن مجدد و قرار دادن کشکک زانو در محل است.

نحوه انجام عمل جراحی

دو نوع پایه‌ای این عمل جراحی عبارتند از: استئومی فولکرسون (عمل تریلات) و عمل ترمیمی پروگزیمال. عمل ترمیم پروگزیمال شامل ترمیم و اصلاح بافت نرم نزدیک به کشکک زانو بوده و عمل تریلات شامل برداشتن استخوان می‌شود. توبرکل تیبیا به آرامی از ساق پا بالا آورده می‌شود و به محل جدید منتقل می‌شود تا کشکک زانو در محل خود قرار گیرد.

دوران نقاهت و بهبودی پس از درمان نرمی کشکک زانو چگونه است؟

توصیه برای دوران نقاهت و بهبود پس از درمان نرمی کشکک زانو در هر شخص متفاوت است و به نوع جراحی انجام شده بستگی دارد. بیمار پس از عمل جراحی به اتاق ریکاوری منتقل می‌شود و زانوی او با یک بسته یخ و آتل زانو بانداژ می‌شود. تمام این مراحل برای اطمینان از حفاظت از زانوی شما و کاهش درد و تورم زانو انجام می‌شود.

جوراب‌های مخصوص واریس برای پیشگیری از لختگی خون به شما پوشانده می‌شود. این جوراب‌ها معمولاً تا چند هفته پس از عمل جراحی باید استفاده شوند. بیشتر افراد چند ساعت پس از عمل جراحی ترخیص می‌شوند و توصیه می‌شود که به دلیل احساس ضعف و ناتوانی و بی ثباتی از رانندگی اجتناب کنید. به بیماران توصیه می‌شود که از عصا برای کاهش درد و فشار روی زانو استفاده کنند تا روند بهبودی آنها تسریع شود. پزشک ممکن است از روش RICE به مدت چند روز برای نرمی کشکک زانو استفاده کند.

روش RICE شامل موارد زیر می شود :

Rest: استراحت
Ice: استفاده از یخ برای مدت زمان کمتر از 20 دقیقه
Compress: کمپرس برای کاهش تورم
Elevation: بالا نگه داشتن زانو به منظور کاهش درد و تورم
یک یا دو هفته پس از انجام عمل به پزشک مراجعه کرده تا پیشرفت روند بهبودی زانوی شما را بررسی کند. البته اگر هر گونه عارضه‌ای قبل از زمان ویزیت اتفاق افتاد حتماً بلافاصله به پزشک مراجعه کنید. دکتر مهدی مویدفر آماده ارائه بهترین خدمات درمانی در زمینه رفع نرمی غضروف زانو به شما عزیزان می‌باشد.

اینستاگرام دکتر مویدفر

عوارض جانبی

این عوارض جانبی ممکن است شامل تب، بیش از 38.6 درجه سانتیگراد، لرز، استفراغ، حالت تهوع و اسهال، تغییر رنگ زانو، تخلیه مایعات چرک مانند، بوی بد، درد در ساق پا، اختلال در تنفس و تورم شدید در ساق پا باشد.

دکتر مهدی مویدفر می‌تواند با استفاده از متدهای روز دنیا و با تکیه بر دانش وتجربه خود در درمان کیست بیکر به مبتلایان به این عارضه کمک کند.

دسته‌بندی نشده

زمان مناسب جراحی آرتروپلاستی

زمان مناسب جراحی آرتروپلاستی آرتروپلاستی (Arthroplasty) یا جراحی تعویض مفصل زانو نوعی روش جراحی است که برای ترمیم قسمتی از مفصل آسیب دیده یا جایگزین

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *